Siła KobieTy

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystym otwarciu wernisażu organizowanego we współpracy z Dziennik Bałtycki które odbędzie w dniu 24 października (wtorek) o godz. 16:00 w siedzibie Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku przy ul. Pelplińskiej 7.
Wystawa pod hasłem „SIŁA KOBIETY” to projekt profilaktyczno-artystyczny, promujący działania mające na celu zapobieganie nowotworom kobiecym. Bohaterkami akcji są silne, odważne i wytrwałe kobiety, które w swoim życiu zmagały się z chorobą nowotworową. Ekspozycja zdjęć organizowana jest cyklicznie, w październiku – miesiącu uznawanym jako Miesiąc Świadomości Raka Piersi.
Otwarcie wernisażu poprzedzą prelekcje w audytorium (s.100):
  1. „Fundacja 3maliny – szycie z sercem”, Katarzyna Brożek, Prezes Fundacji 3maliny,
  2. „Prehabilitacja – przygotowanie do systemowego leczenia onkologicznego”,
    Beata Góralska, magister pielęgniarstwa, konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej, wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku
  3. „ Jesteś Po my damy ci MOC”, Ewa Majkowska, Prezes Fundacji PoMoc.
  4. „Zalecenia żywieniowe w chorobach onkologicznych a preferencje pacjenta”, Ewa Dygaszewicz, specjalistka w zakresie chorób wewnętrznych i metabolicznych, certyfikowany edukator diabetologiczny. Członek Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Warszawie oraz prezes Oddziału Wojewódzkiego w Gdańsku, wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku jako organizacja aktywnie działająca na rzecz profilaktyki i promocji zdrowia, chętnie angażuje się w wydarzenia mające na celu szerzenie wiedzy w tym zakresie. Wydarzenie będzie również okazja do wysłuchania opowieści niezwykłych kobiet, które każdego dnia wspierają i inspirują inne kobiety do walki o własne życie.
Wierzymy, że siła bohaterek wystawy i zaproszonych Gości zachęci każdą z NAS do regularnych badań, które są podstawą wczesnego wykrywania nowotworu.
Serdecznie zapraszamy!