Malinowy KalenDARz 2021 r.

Szycie z sercem to hasło, cel i sposób na dzielenie się dobrem malinowej społeczności. Fundacja 3maliny integruje i angażuje środowiska szkolne, wielopokoleniowe oraz pacjentów i ich bliskich. Ty masz malinowy kalendarz na ścianie, a my możemy dalej szyć poduszki, torebki i lapquility dla pomorskich onkologii.

W dniu urodzin śp. Moniki Witkowskiej oddajemy w Wasze ręce malinowy kalendarz na 2021 r. zaprojektowany przez córkę Moniki, Martynę.

Monika, Prezesowa, Kudłata. Od początku powstawania fundacji mocno nam kibicowała, wspierała, włączała się w malinowe szycia. Wulkan kolorowych emocji i życzliwości. Pierwsza grafika, która towarzyszyć nam będzie od stycznia do marca stała się pierwszym krokiem na drodze do powstania całego kalendarza. Kolejne tygodnie ujawniły tylko, albo aż ogromny talent Martyny. Z jednej strony mix kolorów, a z drugiej emocje które towarzyszą kobiecie w trakcie choroby. Mastektomia, utrata włosów, zmiany fizyczne, lęk, ale też wsparcie bliskich, przyjaciół. Nie bez powodu wybrałyśmy październik na datę premiery, to miesiąc walki z rakiem piersi. Mamy nadzieję, że te ilustracje dodadzą otuchy dzielnym pacjentkom onkologicznym, bo przecież wszystkie kobiety są piękne.

Maliny chcą dalej wspierać, tak jak umieją to najlepiej, czyli szyjąc:

56 kalendarzy u 56 malinowych przyjaciół pozwoli nam uszyć blisko 100 torebek i poduszek.

100 kalendarzy u 100 malinowych przyjaciół  da nam moc na szycie lapquilitów.

Każdy kolejny kalendarz w Waszych domach to dla nas większe możliwości na szycie większej ilości poduszek, torebek i lapquilitów.

Celem naszej działalności statutowej jest wspieranie osób chorujących na nowotwory piersi oraz nauka samobadania piersi. Oprócz wsparcia pacjentów i integracji międzypokoleniowej naszym celem jest promowanie profilaktyki, w tym nauka samobadania piersi.

Poduszki w kształcie serca łagodzą ból, chronią operowane miejsce i wspierają przepływ limfy. Torebki na butelki redona pomagają pacjentowi w poruszaniu się z drenami i podłączoną do nich butelką redona. Lapquilt jest kolorową narzutą, którą szyjemy dla pacjentów w trakcie podawania chemii.

Mimo pandemii i zaangażowania się w projekt #ngosySZYJĄMASKI3city udało nam się przez ostatni rok szyć pakiet malinowy. Szyły z nami pomorskie szkoły (Borowy Młyn, Gdynia, Lubichowo, Swarzewo, Gdańsk, Myśligoszcz, Skarszewy, Tuchom, Tczew, Bytów) osoby prywatne, pacjenci i ich bliscy. Po 6 marca wspólne szycie musiałyśmy przenieść do domów wolontariuszy. Nasze domy stały się centrami logistycznymi, ale było warto. Ponad 2 tyś. serc i torebek powędrowało do pacjentów na terenie całego pomorza i nie tylko.

Fundacja 3maliny zrodziła się w naszych głowach w 2018 roku. Wtedy zaangażowałyśmy się w projekt “serce od serca”, który rozlał swoje bicie na całą Polskę. Pomysł szycia poduszek w kształcie serc zrodził się w 2001 r., kiedy Janet Kramer – Mai, pielęgniarka onkologiczna zachorowała na raka piersi. Jej ciotki uszyły jej taką właśnie poduszkę. Po blisko 20 latach pomysł zawitał w Polsce dzięki Stowarzyszeniu Polskiego Patchworku. Jednocześnie nabierałyśmy przekonania, że promowanie nauki samobadania piersi stanie się naszym kolejnym celem. Ponad 70 szkół, które zaangażowały się w szycie serc udowodniły nam, jak wiele osób chce tak samo, jak my pomagać osobom chorym na raka piersi. Dzięki udziałowi w naszych eventach samych pacjentów zaczęłyśmy również szycie torebek na butelki redona. Dzięki torebce pacjent po mastektomii wychodzi z butelką redona schowaną do kolorowego materiału. I tak postała Fundacja 3maliny. W 2021 r. rozpoczęłyśmy szycie z naszą malinową rodziną lapquilitów dla pacjentów, którzy leżą przez parę godzin na chemii.

https://zrzutka.pl/malinowy-kalendarz-na-2021-r