3maliny szyją z sercem

Szycie z sercem to hasło, cel i sposób na dzielenie się dobrem malinowej społeczności. Fundacja 3maliny integruje i angażuje środowiska szkolne, wielopokoleniowe, pacjentów i ich bliskich. Teraz i Ty możesz stać się maliną, włączając się w kampanię “Szycia z sercem”, dzięki której zdobędziemy grant z Funduszu Inicjowania Rozwoju.

5 edycja Konkursu Grantowego Funduszu Inicjowania Rozwoju, którego partnerami są Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A., LPP S.A. i Farm Frites Poland S.A. Przed komisją konkursą zostało zaprezentowanych 12 projektów, w tym Fundacji 3maliny: Szycie sercem – pomoc dla osób w trakcie leczenia onkologicznego nowotworów piersi. Celem naszej inicjatywy jest wspieranie osób chorujących na nowotwory piersi oraz nauka samobadania piersi. Dzięki zaangażowaniu pomorskich szkół chcemy uszyć 500 poduszek w kształcie serca, 800 torebek na budelki redona i 100 lapqiultów. Oprócz szycia naszym celem jest promowanie profilaktyki, w tym nauka samobadania piersi.

Poduszki w kształcie serca łagodzą ból, chronią operowane miejsce i wspierają przepływ limfy. Torebki na butelki redona pomagają pacjentowi w poruszaniu się z drenami i podłączoną do nich butelką redona. A czym jest lapquilt? Lapquilt jest kolorową narzutą, którą chcemy uszyć dla pacjentów w trakcie podawania chemii.

Fundacja 3maliny przeszła do ostatniego etapu ubiegania się o grant FIR. Tą ostatnią prostą jest zbiórka 10% wartości dofinansowania. Przez ostatni rok szyło z nami ponad 60 pomorskich szkół, wiele osób prywatnych, pacjentów i ich bliskich. Wierzymy, że i ten cel dzięki malinowym wolontariuszom i przyjaciołom uda nam się osiagnąć, żeby szyć więcej serc, więcej torebek i lapquiltów. Żeby więcej osób wiedziało, jak wykonywać samobadanie piersi (1% mężczyzn również choruje na raka piersia). A w jaki sposób można dołączyć do malinowego szycia z sercem i jak chcemy Wam podziękować za udział, możecie przeczytać na stronie www.zrzutka.pl/3maliny.

Fundacja 3maliny zrodziła się w naszych głowach w 2018 roku. Wtedy zaangażowałyśmy się w projekt “serce od serca”, który rozlał swoje bicie na całą Polskę. Pomysł szycia poduszekł w kształcie serc zrodził się w 2001 r., kiedy Janet Kramer – Mai, pielęgniarka onkologiczna zachorowała na raka piersi. Jej ciotki uszyły jej taką właśnie poduszkę. Po blisko 20 latach pomysł zawitał w Polsce dzięki Stowarzyszeniu Polskiego Patchworku. W ramach projektu “Serce od Serca” uszyto przez ostatni rok blisko 12 tyś serc w całej Polsce. Poduszka w kształcie serca łagodzi ból, wspomaga przepływ limfy i samą rehabilitację. Serca sprawiły, że każdego dnia poznawałyśmy ludzi o wielkim zaangażowaniu w szycie serc. Jednocześnie nabierałyśmy przekonania, że promowanie nauki samobadania piersi stanie się naszym kolejnym celem. Ponad 60 szkół, które zaangażowały się w szycie serc udowodniły nam, jak wiele osób chce tak samo, jak my pomagać osobom chorym na raka piersi. Dzięki udziałowi w naszych eventach samych pacjentów zaczęłyśmy również szycie torebek na butelki redona. Dzięki torebce pacjent po mastektomii wychodzi z butelką redona schowaną do kolorowego materiału. I tak postała Fundacja 3maliny.

Zaczniemy zaraz szycie z naszą malinową rodziną lapquilitów dla pacjentów, którzy leżą przez parę godzin na chemii. Mamy jeszcze jedno marzenie – promocja profilaktyki za pomocą gadżetów. Zima idzie wielkimi krokami. Uszyjmy razem termofory z grafiką samobadania piersi. Wszyscy którzy szyją z nami są 3maliną która pączkuje i rozrasta się angażując kolejne osoby.

https://www.forumrozwoju.org.pl/fundusz-inicjowania-rozwoju-2019